partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
NA RYBÁCH
Jan Sýkora | Děti a mládež | Komentáře

V sobotu jsem vstával v pět hodin ráno, abych byl na rybách brzy. S tátou jsme vyrazili směr Labe, kde máme oblíbené místo na chytání kaprů. Bylo hezky a tak jsme si báječně užívali i pohody okolo vody.

 
A už to začalo! Sotva jsme nahodili pruty, během pěti minut jsme tahali prvního kapra. Byl to krásný lysec, měřil 55 cm. To nebylo všechno. Uběhlo několik minut a měli jsme dalšího kapra, tentokrát šupináče v délce 65 cm. Obě ryby byly moje, takže jsem skončil, ale táta pokračoval dál. Zahanbit se nenechal. Ulovil jelce tlouště (35 cm) a kapra lysce (58 cm).
 
Bylo už téměř poledne, svačiny jsme už snědli, takže jsme se, spokojeni, vydali domů.
 
Za měsíc jsme vyjeli do Třeboně v jižních Čechách, kde jsme se vydali na rybník Nový Kanclíř. Zpočátku to vypadalo, že nic nechytíme, neměli jsme ani záběr. Zkoušeli jsme to i přívlačí na rybičku, ale pořád nic. Už jsme to chtěli zabalit, když se najednou u břehu vynořila štika a měl jsem ji přímo na rybičce! Byla krásná, měřila 54 cm a vážila 2 kg. Dali jsme ji do vezírku a po pár dalších nezdařených pokusech jsme vyrazili k domovu. Tam mamča štiku vyfotila a pak ji upekla na zelenině.
 
Mám radost, že mě táta naučil rybařit, jak vyndávat háčky, jak připravit správné krmení na ryby. Dost mě chválí a říká, že jsem skvělý rybář, že mám parádní úlovky a že je na mě pyšný. Těším se, až si ulovím svého prvního vánočního kapra a maminka nám ho upeče po mlynářsku. Tak ho mám nejraději.
 
ADAM FINGERHUT, 10 let
Článek byl otištěn v časopisu 7/2009

Komentáře

Přidat komentář: