Rybářské batohy pojmou vše, co potřebujete na ryby

Když se chystáte k vodě, určitě si se sebou berete spoustu věcí od prutů, přes rybářské zátěže, až po krmivo, podběráky a jiné. Tohle všechno byste v ideálním případě měli uložit do jednoho flexibilního zavazadla, které se Vám bude dobře nosit při hledání vhodného místa pro rybaření. Ideální volbou jsou rybářské batohy.

  • Dělit je lze podle velikosti a hmotnosti.
  • Důležité jsou jejich vlastnosti.
  • Mnohé lze využít pro každodenní používání.

Odrazovým parametrem je velikost

Na počátku všeho si musíte říci, co všechno budete k vodě nosit. Na základě toho pak určíte přibližnou velikost batohu. Je lepší, když rybářské batohy budou o něco větší, protože nikdy nevíte, co si na rybolov přibalíte. V níže uvedené tabulce uvádíme hodnoty průměrně velkého batohu.

ParametrHodnota
Výška50 cm
Šířka45 cm
Hloubka30 cm
Objem50 l
Jaká je průměrná velikost rybářského batohu?

Každý má samozřejmě jiné potřeby, takže rybářské batohy mohou s přehledem nabývat podoby velké krosny, pakliže se k vodě chystáte na podstatě delší dobu.

Rybářské batohy a jejich důležité vlastnosti

Když si vybíráte nový batoh na ryby, dbejte na to, aby měl pogumovaný spodek, což je to praktické. Z pohledu materiálu se budete rozhodovat mezi umělou kůží a polyesterem. V případě brodu je pochopitelně ideální volbou patřičná voděodolnost. Z hlediska pohodlí přijde vhod polstrování zad a také popruhy s výztuhami. To platí dvojnásob, když nesete velký batoh s těžkým vybavením na ryby.

Z praktického hlediska je ideální nakupovat rybářské batohy s maskáčovými neboli kamo vzory, kdy lépe splynete s přírodou. Pro případ silného deště mohu být vybaveny i pláštěnkou. Zásadní je dostatek kapes a samostatných prostor sloužících pro lepší organizaci rybářského vybavení a příslušenství. Vybrané části mohou mít větrací průduchy. Týká se to primárně míst pro uložení boilies a jiné návnady. Na některé batohy pak můžete připevnit rozkládací rybářskou stoličku, díky čemuž budete mít na zádech všechno pohromadě.