Google.cz

Google vyhledávač je celosvětovou jedničkou, o tom není žádných pochyb. Postarali se o to svého času Larry Page a Sergey Brin, kteří jsou vlastně tvůrci vyhledávače Google.com. Ti mu koncem roku 1997 na Stanfordově univerzitě vdechli život. Od té doby popularita Google.cz jenom roste. Bezkonkurečně překonal i ostatní známé vyhledávače, ať už ty české nebo zahraniční. Na portálu www.google.cz jste schopni nalézt v podstatě cokoliv, co potřebujete. Vlastníkem tohoto vyhledávače je pochopitelně stejnojmenná společnost Google.com. Ta se pyšní rozmanitým sídlem označovaným jako Googleplex na známé adrese v Mountain View v Silicon Valley. Tam má Google.cz svou základnu.

Možná si pokládáte otázku, proč je www.google.cz tak populárním vyhledávače? Z jakého důvodu miliony uživatelů po celém světě volí právě Google? Na to existuje poměrně snadná odpověď. Na adrese www.google.com se Vám na první pohled zobrazí možná jednoduchý, avšak o to propracovanější vyhledávač. Google.com nabízí praktické služby a řadu dalších produktů, s nimiž Vás podrobněji seznámíme. Uvidíte, že www.google.cz se stane i Vaším primárním vyhledávačem.

Funkce vyhledávače Google.cz

První, co na Google oceníte budou bezpochyby vyhledávací operátory. Pomocí těchto operátorů lze na www.google.com najít opravdu přesné výsledky odpovídající Vašemu zadání. Kromě jiného lze na Google.com hledat také v archivních stránkách. To znamená, že žádná informace na www.google.cz jednoduše neunikne Vaší pozornosti. Hledat lze různé typy souborů. Google.cz vyhledává i v rámci konkrétního webu. Google vyhledávač poskytuje rychlý přístup ke kalkulačce a převodníku cizích měn.

Stěžejní jsou i vyhledávací nástroje Google.cz. V rámci nastavení vyhledávání Vás mohou zajímat třeba Google Obrázky. V internetovém vyhledávači www.google.cz si určíte, v jakém jazyku budete hledat a jak staré výsledky se budou zobrazovat. V tomto směru je Google.com skutečně bezkonkurenčním pomocníkem. Jako bonus na www.google.com můžeme jistě zmínit i možnost skrytí soukromých výsledků, historii nebo funkci Bezpečného vyhledávání. To je Google vyhledávač v celé své kráse.

Google.com

Google překlad do všech jazyků

Když hledáte cokoliv na Google.cz, může se stát, že zabrousíte na cizojazyčný web a tomu nebudete rozumět. I na takové věci se na www.google.cz myslí. Stačí k tomu využít službu zvanou Google Translator. Překladač, který je možné využívat samostatně nebo jako součást prohlížeče Google Chrome. Ten si mimochodem stáhnete prostřednictvím odkazu Google Chrome download. A co všechno Vám přináší nástroj Google Translate?

Internetový Google překladač slouží pro překlad do českého i z českého jazyka. Na www.google.cz se můžete přesvědčit o tom, že to jde skutečně obratem. Google.com se v tomto směru pyšní velice rychlými reakcemi. Google překlad je realizován i z mluveného slova či vloženého dokumentu. I v těchto případech dostanete výsledek ihned. V tom Google.cz vyniká nad ostatními internetovými službami. Překladač vět Google ale není tím jediným, co od tohoto vyhledávače můžete očekávat.

Vyhledávací nástroje Google.cz

Když se podrobněji zahledíte na vyhledávač Google.cz, jistě Vaší pozornosti neuniknou další vymoženosti. Třeba zadávání textu na www.google.cz. To lze provádět nejenom na fyzické klávesnici. Poslouží Vám k tomu i virtuální klávesnice na www.google.com. Text díky tomu můžete napsat myší. Na Google si lze povšimnout i možnosti zadávání hlasem. Internetový vyhledávač www.google.cz Vámi namluvený text začne hledat po jeho vyslovení. I to je jedna z pomůcek, jíž má Google vyhledávač.

Hledat lze také v mapách, což umožňují Google Maps. Zadané výrazy ve vyhledávacím poli www.google.cz se jednoduše promítnou do map. Pokud jde o adresu, Google mapy ji zobrazí. V ten moment můžete začít s plánováním cesty. V tomto směru je www.google.com skutečně praktickým nástrojem mnohých cestovatelů. Podobou službou je také Google Earth, která Vás provede zajímavými místy po celé planetě. Tato služba Google.cz je ideálním řešením především pro virtuální cestovatele.

www.google.cz

Hledejte Google obrázky a videa

Na adrese www.google.com můžete hledat i mnohé další věci. Google se zaměřil třeba na možnost vyhledávání obrázků. Zabrouzdat lze mezi videa. Stačí zadat Vámi hledaný výraz na www.google.cz a požadovaného výsledku se domůžete skutečně obratem. Ve stejném duchu fungují Zprávy na www.google.cz. Ani o aktuální zpravodajství se nemusíte v žádném směru ochuzovat. Google.cz přichází také s možností rychlého hledání v rámci nakupování libovolného zboží. Přes vyhledávač www.google.cz se dostanete opravdu k jakémukoliv sortimentu.

Opomíjeno není ani na knihy nebo finance. To jsou pro Google.com další specifické kategorie, jimž se věnuje poměrně dopodrobna. Google.cz nakonec potěší i samotné cestovatele. Dokazuje to vyhledávání letenek. Získat lze tipy na výlety, cesty a hotely. Vyhledávač www.google.cz je hodně všestranný. Jak můžete vidět, na Google.cz najdete skutečně cokoliv. A pokud nebudete chtít výsledky v přesné shodě, dostanete je na www.google.cz v té relevantní. Zkrátka vždy se dopracujete k tomu, co na www.google.com hledáte.

Speciální vyhledávání Google Scholar

Vyhledávač Google se rozhodně nezaměřuje pouze na všeobecné výsledky hledání. Kapitolou samou o sobě je Google Scholar. Ten cílí na odbornou literaturu z různých oborů. Na www.google.cz tak můžete hledat v diplomových pracích, konferenčních příspěvcích, časopisech nebo disertací. Google.com dokonce neopomíjí ani na technické zprávy, patenty a mnohé jiné. Na www.google.com najdete zkrátka cokoliv. Dokazují to desítky milionů dokumentů, v nichž Google.cz bez sebemenšího problému vyhledává.

Hledat lze také v jiných oblastech Google.com. Je to například obchod Google Play. Ten sdružuje aplikace a hry pro operační systém Android. Tato pestrá databáze předkládá snad vše, co Vám Google může nabídnout. K tomuto obchodu se můžete dostat i přes vyhledávač www.google.cz. Ne nadarmo je www.google.cz označován, jako snadná cesta k čemukoliv. Google.cz zkrátka potvrzuje, že je špičkou ve své oboru. A to napříč celým světem.

Využívejte Google Mail a další služby

Společnost Google.cz, to není jenom vyhledávání, ale také řada praktických nástrojů. Třeba pro správu e-mailů v podání Google Mail. Jde o bezplatného e-mailového klienta, jehož skutečný název je Google Gmail. Jednoduché webové rozhraní na www.google.cz, prostřednictvím něhož můžete zprávy přijímat, ale i odesílat. V případě Google Email pochopitelně funguje POP3, SMTP a spousta ostatních nastavení. Klient je navíc propojen s jinými službami. Je to třeba správa dokumentů Google Disk. Přímo z e-mailu se lze překliknout i do aplikace Google Fotky.

Na www.google.com lze podobné služby využít také v rámci komerčního prostředí. Nabízeny jsou Google.com služby pro firmy a podobné subjekty. Za zajímavost stojí zmínka o Google Classroom. Jde o bezplatnou webovou službu na www.google.com sloužící pro školský segment. Spojovací most mezi studenty a učiteli, kteří tímto způsobem mohou zadávat a distribuovat úkoly a další věci. Na www.google.cz se domůžete zkrátka čehokoliv.

Google překlepy: Gogle, gogl, gogel, gugel gůgl, googel, gogle, gugel, gugle

I překlep výrazu Google.cz funguje

Jestliže používáte vyhledávač Google, jistě to znáte. Rychle se k němu potřebujete dostat a často napíšete gogle. Někdy třeba gogl. A výjimkou určitě nebude ani výraz gogel. Spousta uživatelů se upíše nevědomky, což je pochopitelné i u takových chyb, jakými jsou kupříkladu googel. Stačí vynechat jedno písmenko a chyba je hned na světě – googl. Ať už napíšete cokoliv, buďte si jisti, že se ke svému oblíbenému prohlížeči přece jenom dopracujete. To platí i pro ty, kdo píší název podle jeho výslovnosti gůgl. To samé týká výrazu gugl. Nebo trochu delšího, jímž je gugel.  Setkat se můžete i s tím, že lidé název Google vyslovují jako gugle.

Překlepy jsou pro Google vyhledávač něčím naprosto běžným. Důležité však je, že internet Vás po napsání výrazu gogle navede tím správným směrem. Na druhou stranu gogl a jemu podobné zkomoleniny nevypadají moc dobře. Pojmu gogel psanému kdekoliv se jistě zasmějete. A to platí také pro gůgl. Natož, když někde uvidíte gugel. Odpustit se ještě dá překlep v podání googel. Popřípadě taková chyba jako googl. Jestli tedy nechcete vypadat divně, nepiště gugl. A už vůbec ne gugle.

I když internet překlep gogle bez problému zkousne, dávejte si pozor při psaném textu. Když budete psát gogl v mailu kolegovi v práci, jistě to nebude vypadat dobře. Ani když uvedete gogel. A vůbec nemluvíme o pojmu gůgl. Výrazy googel a jim podobné zkrátka působí neprofesionálně. O tom Vás přesvědčí i slovo gugl. Dávejte si pozor také na googl.

Název nejznámějšího vyhledávače světa se snažte psát takto – Google. Gugel používejte maximálně při výslovnosti. A někdy, když se přeřeknete, nebude snad vadit ani gugle. Ostatním zkomoleninám a překlepům se v oficiálních textech a komunikaci jednoduše vyhněte. Vězte, že to bude vypadat podstatně lépe. Právě každodenní používání vyhledávače Google Vás naučí, jak správně se tento výraz píše a vyslovuje.

Publikováno: 19. 08. 2020

Kategorie: příroda

Autor: bohumilhrabal

Tagy: Google vyhledávač | Google.com | Google.cz | www.google.com | www.google.cz