Rybářské sety jsou ideální volbou pro začínající rybáře

Začínající rybáři obvykle řeší jednu zásadní otázku. Jaký prut si koupit? Jakému navijáku dát přednost? Jen málokdo tuší, co pro něj bude v budoucnu nezbytné a potřebné. Jen málokdo se zprvu vyzná ve všech značkách a parametrech základní výbavy. A právě proto jsou na trhu rybářské sety, které toto dilema poměrně úspěšně vyřeší.

Rybářské sety všeho druhu

Pro začátečníky jsou rybářské sety, jako stvořené. Každý asi moc dobře tuší, co se skrývá za slovíčkem „set“. Sada, respektive spojení několika prvků tvořících onen celek. Typickým příkladem jsou rybářské sety 1+1. To znamená, že si koupíte jeden rybářský prut a druhý k němu dostanete zdarma. Týká se to i přidruženého příslušenství, jakým jsou například rybářské navijáky.

Základní sady obvykle obsahují náčiní pro lov kaprů, který je nejčastější. Často se jedná o univerzální pruty. Ty lze ve výsledku upotřebit i pro lov jiných ryb a různé způsoby rybolovu. Právě tak si začátečník vyzkouší všechny styly a rozmyslí se, čemu se chce věnovat nejvíce. Až poté je vhodné investovat do kvalitnějších rybářských prutů a jednotlivých komponent, které mají ve výsledku konkrétní zaměření.

Sety od A až do Z

Rybářské sety pochopitelně nabývají nejrůznějších podob. Ideální volbou je prut v kombinaci s navijákem, vlascem a případně dalšími komponentami. Opět ve variantě 1+1 zdarma, díky níž ušetříte a k vodě jednoduše dva pruty potřebujete. Rybářské sety jsou prodávány od nejrůznějších výrobců – Harton, Giants Fishing, Jarvis Walker, Sellior, Nomura, NGT, Zfish, Shizuka a jiné.

Jak už můžete správně vytušit, nákupem rybářského setu nejenom ušetříte, ale dostanete se rychle k univerzálnímu prutu, s nímž můžete vyrazit okamžitě k vodě. Žádné kompletování a přemýšlení o tom, co pasuje k sobě. To jako začátečníci rozhodně řešit nechcete a v tomto případě ani nemusíte. Stačí si jen zvolit to správné provedení, délku prutu, popřípadě jeho zaměření a máte po prvopočátečních starostech.

Publikováno: 17. 08. 2020

Kategorie: rybaření

Autor: bohumilhrabal

Tagy: prut s navijákem | rybářské sety | rybářský set | rybářsky set 1+1