Vláčecí nástrahy musí být promyšlené

Jestliže se chystáte na chytání dravých ryb, určitě Vám přijdou vhod vláčecí nástrahy. Ty jsou pro chytání na tzv. přívlač naprostou nezbytností. Kromě vhodného prutu byste měli mít i umělé nástrahy simulující živé tvory a jejich pohyb, který okamžitě zaujme pozornost dravé ryby. A jaké vláčecí nástrahy lze využít?

Vláčecí nástrahy od A až do Z

Těmi asi nejpoužívanějšími nástrahami jsou ty gumové. Gumová rybka imitující tu skutečnou a nabývající nejrůznějších velikostí podle toho, na jakou dravou rybu se chystáte. Třeba na štiku. Další variantou jsou woblery, poppery a jerky. Jde o skutečně propracované vláčecí nástrahy dokonale imitující nejenom vzhled, ale i pohyb malé rybky. Tím se pochopitelně zvyšuje šance na úspěšný lov.

Vsadit v tomto směru můžete na naprostou klasiku, jíž představují třpytky. Dle pohybu jsou rozdělovány na rotační a plandavky. Kombinaci vícero návnad dohromady pak tvoří hybridní nástrahy. Když byste si plánovali mořský rybolov, je vhodné sáhnou po nástrahách určených právě do těchto vod.

Využívat lze i zcela individuální vláčecí nástrahy zaměřené třeba na sumce. Atypické tvary, více částí nástrahy a spousta jiných prvků budících pozornost tohoto druhu ryb. Výjimkou dokonce není ani imitace nejrůznějšího hmyzu a jiných tvorů. Jsou to raci, žáby, kachny, myši, housenky, žížaly a stonožky.

Imitovat lze v dnešní době cokoliv

Přívlač samozřejmě není jediným způsobem chytání ryb, proto můžete na trhu vybírat i z mnohých dalších nástrah. Imitovány nejsou pouze živé nástrahy. Pořídit si lze také umělé krmivo pro ryby. Takové, které svým tvarem, velikostí a barevným provedením dokonale napodobuje skutečnou pochutinu a ryba jí jednoduše neodolá. Může to být plovoucí kukuřice, zig-rig, ale i řada neplovoucích nástrah.

Úspěch každého rybáře v mnoha případech závisí na detailech, které není radno podceňovat. A právě vláčecí nástrahy jsou jednou z velice důležitých součástí takového vybavení. Takže, když se budete chystat na přívlač, jde v podstatě o naprostou nezbytnost.

Publikováno: 10. 08. 2020

Kategorie: Rybářské potřeby

Autor: bohumilhrabal

Tagy: jerky | plandavky | poppery | vláčecí nástraha | vláčecí nástrahy | woblery