V přírodě je nenajdete: Nejdražší kočky světa

Nejdražší Kočky

Exotická kočka

Exotická kočka, známá také jako perská krátkosrstá, je plemeno kočky, které si získalo srdce milovníků koček po celém světě. Exotické kočky jsou známé svým plyšovým, medvídkovským vzhledem a klidnou, milující povahou. Jejich krátká, hustá srst vyžaduje minimální péči ve srovnání s perskými kočkami, což z nich dělá skvělou volbu pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří nemají tolik času na péči o srst. Exotické kočky jsou inteligentní a hravé, ale zároveň klidné a nenáročné. Milují trávení času se svými majiteli a jsou šťastné, když se mohou tulit na klíně a nechat se hladit. Pokud hledáte milujícího a oddaného kočičího společníka s jedinečným vzhledem, exotická kočka by mohla být tou pravou volbou pro vás.

Bengálská kočka

Bengálská kočka je středně velká kočka s exotickým vzhledem připomínajícím její divoké předky, bengálské leopardí kočky. Její krátká, hebká srst je zdobena charakteristickými tmavými skvrnami nebo mramorováním, které připomínají leopardí vzor. Bengálky jsou známé svou inteligencí a hravostí. Jsou velmi aktivní a potřebují dostatek prostoru k pohybu a hře. Jsou také velmi společenské a rády se zapojují do aktivit se svými majiteli. Potřebují každodenní dávku her a zábavy, aby se nenudily. Bengálské kočky jsou vhodné pro majitele, kteří jim mohou poskytnout dostatek pozornosti a aktivit.

Ragdoll

Ragdoll je poměrně velké plemeno kočky s charakteristickou mírnou a přítulnou povahou. Jméno "Ragdoll" (Hadrová panenka) získalo toto plemeno pro svou tendenci naprosto uvolnit svaly, když je chováno v náručí. Ragdollové jsou známí svou krásnou polodlouhou srstí, která vyžaduje pravidelnou péči, a modrýma očima. Jsou to inteligentní kočky, které se snadno učí a rády si hrají. Díky své přátelské povaze a toleranci k dětem jsou Ragdollové ideálními rodinnými mazlíčky. Potřebují však dostatek pozornosti a neradi zůstávají sami po delší dobu.

Ruská modrá kočka

Ruská modrá kočka je elegantní plemeno s hustou, stříbřitě modrou srstí, která je na dotek úžasně hebká. Pochází z Ruska, jak už název napovídá, a je známá svou klidnou a rezervovanou povahou. Ruské modré jsou inteligentní a hravé, ale také rády lenoší a pozorují své okolí. Jsou to oddané kočky, které si vytvářejí silné vazby se svými majiteli, i když k cizím lidem mohou být zpočátku ostražité. Péče o srst ruské modré je poměrně nenáročná, stačí ji pravidelně kartáčovat, aby se odstranily odumřelé chlupy. Pokud hledáte krásnou, inteligentní a oddanou kočku, ruská modrá by mohla být tou pravou volbou.

Britská krátkosrstá kočka

Britská krátkosrstá kočka je plemeno s charakteristicky hustou, plyšovou srstí. Původem z Velké Británie, kde je dodnes velmi oblíbená. Britské krátkosrstky jsou známé svou klidnou a přátelskou povahou. Jsou to inteligentní kočky, které se snadno přizpůsobí novému prostředí. Na rozdíl od některých jiných plemen nebývají příliš náročné na pozornost a vystačí si i samy se sebou. Jejich srst vyžaduje pravidelnou péči, aby se netvořily chuchvalce. Britské krátkosrstky se dožívají průměrně 12-15 let a jsou relativně zdravým plemenem.

Peterbald

Plemeno Peterbald pochází z Ruska a je známé svým neobvyklým vzhledem. Tito elegantní kočky se vyznačují absencí srsti nebo jen velmi krátkým, jemným porostem, který připomíná semiš. Existuje několik variant osrstění Peterbaldů, od zcela holých koček až po jedince s jemným chmýřím. Peterbaldi jsou inteligentní, hravé a společenské kočky, které si rády hrají a vyžadují pozornost svých majitelů. Jsou vhodné pro alergiky, jelikož produkují méně alergenů než ostatní plemena. Péče o srst Peterbalda je nenáročná, ale je důležité chránit jejich citlivou kůži před sluncem a chladem.

Sphynx

Plemeno kočky Sphynx je známé pro svůj neobvyklý vzhled - téměř bezsrsté tělo. Není to ale tak úplně pravda. Jejich kůže je pokrytá jemným chmýřím, které je na dotek podobné broskvi. Pocházejí z Kanady, kde byly vyšlechtěny v 60. letech 20. století. Sphynx je inteligentní, hravé a společenské plemeno, které si vyžaduje pozornost. Jsou vhodné pro alergiky, protože nelínají tolik jako ostatní plemena. Péče o srst je minimální, ale je důležité chránit jejich kůži před sluncem a chladem.

Skotská klapouchá kočka

Skotská klapouchá kočka je unikátní plemeno známé svými charakteristickýma ohnutýma ušima, které jí dodávají roztomilý, "soví" vzhled. Toto plemeno vzniklo náhodnou mutací u koček ve Skotsku v 60. letech 20. století. Ne všechna koťata se rodí s klapnutýma ušima. Uši se sklápějí až po několika týdnech. Jsou to přátelské, inteligentní a hravé kočky, které si rády hrají a mazlí se. Jsou vhodné do rodin s dětmi i s jinými domácími mazlíčky. Péče o srst je nenáročná, stačí ji pravidelně kartáčovat.

Maine Coon

Maine Coon je impozantní kočičí plemeno pocházející ze státu Maine v USA. Tito něžní obři jsou známí svou přátelskou a hravou povahou, díky níž jsou skvělými rodinnými mazlíčky. Maine Coon se pyšní hustou, polodlouhou srstí, která je odolná vůči vodě a sněhu, a mohutným tělem s výrazným ocasem. Jejich inteligence a učenlivost z nich dělá ideální společníky pro aktivní rodiny.

Publikováno: 10. 06. 2024

Kategorie: příroda

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: nejdražší kočky | seznam nejdražších plemen koček