Rybářské tipy, které se Vám mohou hodit

Každý začínající rybář jistě ocení rybářské tipy, jež mu mohou být v začátcích hodně nápomocny. Jestliže se chystáte vyrazit k vodě, pak vám přinášíme několik takových tipů. Jde o základní rady, z nichž si však každý může odnést to, co se mu opravdu hodí.

Začněte volbou vhodného místa

Na počátku všeho zkuste vyjet na místo, které bude tak trochu nedostupné, protože právě tam máte jistotu, že ostatní rybáři nechodí a Vás čeká zajímavý úlovek. Ať už to bude kapr obecný, štika, sumec nebo jiná z ryb. Právě místa pod vzrostlými vrbami a křovinami bývají ideálním útočištěm ryb. Ty zde mají dostatek klidu.

Kouzlo rybaření spočívá také v jisté nenápadnosti. Nejenom že splynete s přírodou, ale zároveň si zvolíte i odpovídající rybářské vybavení. Ať už jde o tloušťku vlasce a jiné rybářské komponenty.

Rybářské tipy na vhodnou návnadu

Rozhodně nepodceňujte volbu rybářského krmení. Klidně daná místa podrobte důkladnému prokrmení předem, aby ryby věděly, kam mají příště mířit za potravou. Na druhou stranu to s krmením nepřehánějte. Právě vracející se ryby Vám pak snadněji skočí na návnadu připevněnou na háček.

Ani v případě samotné návnady se kreativitě a nápaditosti meze nekladou. Mezi rybářské tipy patří bezpochyby to, že návnadu před vhozením do vody ještě obalíte v lahodných esencích. Tím se zvýší atraktivita pro ryby.

První neúspěch Vás nesmí odradit

Mezi rybářské tipy by mělo jistě patřit i to, že s prvním, druhým ani třetím a dalším nezdarem rybaření rozhodně nekončí. Vždyť tento koníček je především o klidu, zábavě a relaxaci. Když vydržíte, přijdou i kýžené úlovky na které čekáte dlouhou dobu.

Výše uvedené rybářské tipy jsou pochopitelně jen malou ochutnávkou toho, co Vám přineseme v některých dalších článcích. Jisti si však buďte tím, že jejich dodržováním výrazně zvyšujete šanci na vysněný úlovek. A ten za to přece každému rybáři bezpochyby stojí. O tom není pochyb.

Publikováno: 03. 08. 2020

Kategorie: rybaření

Autor: bohumilhrabal

Tagy: rybaření | rybářská návnada | rybářské krmení | rybářské tipy