Rybářská místa, která si nesmíte nechat ujít

Rybaření je překrásným koníčkem, kterému se věnuje velká spousta lidí. Chytat pochopitelně nemusíte pouze na veřejných rybnících a řekách, ale užít si můžete i lepší a zajímavější lokality. Soukromá rybářská místa, odkud se Vám domů rozhodně nebude chtít.

Oblíbená rybářská místa v Čechách

Jestliže má padnout řeč o soukromých revírech, potom pro Vás máme několik zajímavých tipů, kam je možné se vypravit. Mezi spoustou rybářů je oblíbený například soukromý revír Rampichov v okrajové části Plzně. Dále zkuste věhlasný rybník Ráj v Holíně u Jičína. Rybářská místa stojící za návštěvu jsou ale i v benešovském okrese. Dokazuje to například rybník Kamberk.

Když budete chtít zavítat spíše do svazových revírů, zastavte se u nádrže Jívka nebo u Novomlýnské nádrže. Zde už byla ulovena nejedna vyhlášená trofej. A pokud jste z Prahy a nechce se Vám moc daleko, jasnou výzvou je pochopitelně řeka Vltava.

Evropské rybářské lokality

Ne každý rybář se však spokojí pouze s tuzemskou nabídkou krásných působišť. Vybrat si můžete i rybářská místa za hranicemi České republice. Také v rámci Evropy pro Vás máme hned několik zajímavých tipů. Jasnou volbou je například Švédsko, konkrétně ostrov Galo. To je ale teprve začátek.

  • Ve Francii zamiřte do lokality Lac du Bourget nebo na jezero Der-Chantecoq.
  • V Itálii dejte přednost místům jako Sefro, Cingoi a Pioraco.
  • V Německu mnohé rybáře láká říční rybolov kolem řek Labe a Rýn.
  • Velká Británie nabízí místa jako Fionn Loch a River Clettwr.

A tohle je pouze malá ochutnávka toho, co Vám Evropa nabízí. Rybářská místa jsou pochopitelně i v dalších evropských zemích. Ať už se vydáte po Česku nebo za hranice, přečtěte si rybářské tipy, které Vám v mnoha situacích mohou přijít vhod. Zároveň si před odjezdem zjistěte, zda v dané lokalitě není třeba nějakého povolení či jiné administrativní povinnosti. Pak už nezbývá než popřát šťastný a úspěšný rybolov.