Bare answer: Barevný svět dýní: Objevte krásu druhů dýní obrázky z říše přírody

Druhy Dýní Obrázky

Oblíbená dýně Hokaido

Dýně Hokaido si získala oblibu pro svou lahodnou chuť a všestranné využití v kuchyni. Tato menší dýně s tmavě zelenou až oranžovou slupkou a sytě oranžovou dužinou má nasládlou, lehce oříškovou chuť. Hokaido je ideální k pečení, vaření, smažení i grilování. Připravíte z ní polévky, pyré, koláče, kompoty i džemy. Slupka Hokaida je jedlá, nemusíte ji proto loupat. Dýně Hokaido je bohatá na vitamíny A a C, draslík a vlákninu.

Máslová dýně na talíři

Máslová dýně, známá také jako máslová tykev, je v kuchyni všestranným pomocníkem. Její jemná, nasládlá chuť a krémová konzistence se hodí do sladkých i slaných pokrmů. Vyzkoušejte ji upraženou v troubě s bylinkami a česnekem jako přílohu k masu, přidejte ji do polévek pro zjemnění chuti, nebo z ní upečte lahodný koláč. Máslová dýně je bohatá na vitamíny a minerály, a tak si na ní pochutnáte s čistým svědomím. Inspirujte se recepty na internetu a objevte kouzlo máslové dýně i vy!

Dekorativní dýně Goliáš

Dekorativní dýně Goliáš je impozantní odrůda tykve obecné, která je známá svými obřími plody. Tyto dýně mohou dorůstat hmotnosti až několika desítek kilogramů a jejich průměr může přesáhnout i půl metru. Jejich slupka má obvykle sytě oranžovou barvu a hladký povrch, díky čemuž jsou ideální pro podzimní dekorace. Pěstování dýní Goliáš není náročné, vyžadují však dostatek slunce, prostoru a výživnou půdu. Semena se vysévají od května do června a sklizeň probíhá na podzim, kdy plody dozrají a získají svou typickou barvu. Dýně Goliáš se nehodí k jídlu, ale jejich semena si můžete usušit a konzumovat.

Využití dýní v kuchyni

Dýně je všestranná surovina, která se dá v kuchyni využít na mnoho způsobů. Dužina dýně Hokkaidó je skvělá do polévek, omáček a pyré. Zkuste ji upéct s kořením jako je skořice, muškátový oříšek a zázvor. Dýňová polévka je podzimní klasikou, ale dýni můžete přidat i do kari, chilli con carne nebo rizota. Semínka dýně jsou plná zdravých tuků a skvěle chutnají opražená na pánvi. Posypte jimi saláty, polévky nebo je jen tak uzobávejte. A co teprve dýňový olej? Má lahodnou oříškovou chuť a hodí se do salátů i na dochucení polévek. Nezapomeňte ani na dýňová semínka, která jsou plná zdravých tuků a skvěle chutnají opražená na pánvi.

Dýňové recepty a inspirace

Dýně je královnou podzimu a její chuť si můžeme užívat na mnoho způsobů. Zkuste třeba krémovou dýňovou polévku s kokosovým mlékem a zázvorem, která vás zahřeje. Pro milovníky sladkého je tu nadýchaný dýňový koláč s ořechy a skořicí. Nebo si připravte zdravé dýňové muffiny s ovesnými vločkami k snídani. Dýni můžete také zavařit a připravit si tak lahodný džem na zimu. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv recept, dýně vás nezklame.

Publikováno: 09. 06. 2024

Kategorie: příroda

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: druhy dýní obrázky | obrázky různých druhů dýní