Zakrmování ryb je předehrou před chytáním

Zakrmování ryb je procesem, pod nímž si asi každý představí to správné. Jde o to, že prostor, kam se chystáte na rybolov dopředu zakrmíte a naučíte ryby chodit pro potravu právě tam. Na tuto činnost existuje spousta názorů a co rybář, to trochu odlišné mínění.

Někdo říká, že zakrmování ryb by se mělo provádět přesně tam, kde budete chytat. Jiní jsou naopak zastánci toho, že je třeba zakrmovat plošně. Kromě zakrmování plošného a zakrmování lovného místa existuje ještě zakrmování cílené, které konkrétní působiště zvětšuje asi o jeden až dva metry.

Nástroje pro zakrmování ryb

Pojďme se nejprve zaměřit nikoliv na to, čím ryby zakrmovat, ale spíše na to, jakým způsobem to provádět. A je jedno jestli půjde o kapra nebo jiný druh ryby. Jednou z klasických variant je bezpochyby PVA punčocha, jejíž součástí je obvykle plnící tubus.

Pokud chcete krmnou směs dopravit na delší vzdálenost, potom zavzpomínejte na mladistvá léta a pořiďte si prak. Zakrmování ryb se provádí i s pomocí kobry či vrhací tyče, která může být oproti praku pro někoho trochu přesnější. Ještě důmyslnějším nástrojem jsou zakrmovací rakety nebo markety a tyčové bojky. Výjimkou není ani zakrmovací lopatka.

Čím se zakrmují ryby?

Nyní nadešel čas, představit si alespoň základní potravu vhodnou pro zakrmování ryb. Využít pochopitelně můžete přemíru nejrůznějších zakoupených směsí. Typickým příkladem jsou malé peletky a drobné granule. Zkušení rybáři používají i staré zbytky krmiva. Ve své podstatě se fantazii meze nekladou, takže můžete vytvářet směsi libovolných aromat a zaměření.

Je pravdou, že zakrmování ryb je do jisté míry alchymií. Ve své podstatě neexistuje zaručený recept. Na ten si musí každý rybář přijít sám, a to včetně způsobu zakrmování. Každé místo a jiný druh ryby může vyžadovat něco jiného. A možná právě v tom spočívá kouzlo rybaření. Učit se novým věcem, zkoušet a posouvat se o kousek dál.