partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
MILÉ RYBÁŘKY, PROČ VÁS NENÍ VÍC… TEPRVE PAK BY BYLO U VODY SKUTEČNĚ KRÁSNĚ!
Jan Sýkora | Lidé | Komentáře

Během roku při toulkách kolem vody potkáváme stovky rybářů. Dívek a žen s udicí je ale pořád proklatě málo. Proč tomu tak je? Proč právě ženám se rybaření nezamlouvá? Většina chlapů by přivítala, kdyby jejich drahé polovičky projevily zájem vyrazit s nimi na ryby. Určitě by rádi věnovali své tajné úspory na další rybářské vybavení. Pak už by žádné tajné úspory neměli. Vždy by vše s láskou naplánovali, přichystali, připravili… A s napětím by pak u vody sledovali, jak si jejich ženičky počínají při zdolávání ryby a hlavně by byli na své protějšky patřičně pyšní.

 
► Plánování rodinné dovolené by nebylo jen vymýšlením kompromisu. Jelo by se k vodě. Tam, kde jsou ryby a kde bychom byli dokonale spokojení.
► Odpadlo by stresující vymýšlení, co vám nadělit pod stromeček, k narozeninám, k rodinným výročím. Panebože, to by byla krása!
► V kosmetice a módních trendech se mnoho rybářů neorientuje. Pěknou goretexovou bundu ale chlapi vyberou mnohem lépe. A jak by vám slušela!
► Konečně bychom vám mohli předvést, že nejlépe vaříme právě u vody! I nádobí pak umyjeme a osušíme.
► A ten pelíšek, který bychom vám na noc s láskou připravili, aby vám nebyla zima.
► Společně bychom prožívali chvíle napětí… Zabere? Nezabere? Nevadí, brouku!
 
Dámy, neodsuzujte něco, co jste nikdy nezažily! Nejsme blázni! Naše duše bývají velké, stačí jen zaklepat.
 
Kamarádky si o rybaření nepovídají. Těžko vyprávět kolegyni v práci o tom, jak pěkně braly plotice a jak se vlastně chytá na feeder, či na plavanou. Jak se míchá krmení na cejny a co se přidává do těsta na výrobu těch zvláštních kuliček pro kapry. Nehubovaly byste nás za červy v ledničce…
 
Bylo by absolutně perfektní večer společně sednout ke stolu k muškařským svěráčkům a vymýšlet nové vzory. S vaším citem pro krásu bychom v tomto ohledu převrátili svět. Panebože, to by byla krása!
 
A jde to! Když se ženská u vody povede, přechytá leckterého mistra. S jakým zalíbením bychom (zprvu) tyto porážky přijímali, to si ani nedovedete představit. Později bychom se nádherně pohádali, kdo je lepší.
 
Jak sladce by znělo: „Mohla bych s tebou v sobotu na ryby?“
 
Jak krásně by se nám žadonilo: „Co plánuješ na neděli? Vezmeš mě s sebou k vodě?“
 
Panebože, to by byla krása!
 
Zářným příkladem může být nedávná zpráva o ulovení trofejní hlavatky na Otavě. Však jsme v Rybářství tuto informaci přinesli. Hlavatka určitě musela otavskou vodu brázdit dlouhé roky a skoro nikdo o ní nevěděl. Žádný rybář neměl tu čest se jí podívat do očí. Do chvíle, než k vodě přišla žena.
 
Hurá! Ať žije Anna Balounová!
 
Jen houšť!
 
Dobře víme, že existujete!
 
Ivo Novák, Vladimír Urban
Foto: Autoři
Kresba: Josef Quis
Článek byl otištěn v časopisu 3/2009

Komentáře

Přidat komentář: