partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
LISTOPAD 2017
Jan Sýkora | Editorial | Komentáře
Vážení čtenáři, přátelé od vody!
 
Nepříjemné zprávy se sdělují špatně, pokud tedy někdo nemá vyloženě kachní žaludek. Protože však s vámi hrajeme fair play, tak je korektní, abych chystané zdražení našeho časopisu neodbyl jedinou větou.
 
Naposledy jsme Rybářství zdražovali před deseti lety a věřili, že nám nová cena vydrží co nejdéle. Během této doby (i během světové krize a zejména po ní) jsme vymýšleli doslova psí kusy, abychom naše předsevzetí naplnili. Pozornější z vás jistě vědí, že jsme vám už před lety na rovinu sdělili, že nevíme, zda platbu za časopis udržíme – a jak dlouho. Ale v rámci nejrůznějších úspor a oněch zmíněných psích kusů jsme nakonec dokonce cenu Rybářství na stáncích snížili ze 70 na 50 Kč! Začali jsme tam sice prodávat více časopisů, ale nakonec nás doba stejně dohonila a my se museli rozhodnout: V boji s větrnými mlýny riskovat za každou cenu jako Don Quijote de la Mancha anebo přistoupit k něčemu, co je v dnešním světě naprosto běžné – ke zdražení? Kdysi se tomu říkalo úprava cen. A došli jsme k zá- věru, že proti proudu prostě jít nemůžeme, když kolem nás téměř všichni ceny skoro za všechno upravují směrem vzhůru, ale zároveň jsme chtěli, aby to vás, naše čtenáře, bolelo co nejméně.
 
A jsem u jádra pudla. Od lednového čísla předplatitel za jedno Rybářství zaplatí (místo 40 Kč) 45 Kč. To znamená, že ho roční předplatné vyjde (místo 480 Kč) na 540 Kč. Na stáncích pak čtenář za časopis zaplatí (místo 50 Kč) 60 Kč, což znamená, že koupí-li si všechna čísla v roce, přijdou ho (místo 600 Kč) na 720 Kč. Rozsah stran časopisu se nemění, takže i nadále zůstáváme mezi rybářskými časopisy titulem s nejvyšším nákladem, největším počtem stran i časopisem nejlevnějším – i po tomto zdražení.
 
A protože nic nechceme zadarmo, tak se pro vás od ledna trochu vylepšíme, oblečeme do nového, modernějšího hávu. Na titulní stránce vás přivítá nové logo ve stylu retro, stránky budou vzdušnější, fotografi e barevněj- ší, grafi ka současnější a o ždibec větší stupeň písma čitelnější, což ocení především naši star- ší čtenáři. A to je vše, co jsem měl v tuto chvíli, kdy píšu tyto řádky, na srdci. Doufám, že jsem vás příliš nenaštval a že nám zůstanete věrní. Moc o to stojíme!
 
Mějte se listopadově a ať se na vás zazubí třeba nějaká pěkná štika!
 
VLADIMÍR URBAN

Komentáře

Přidat komentář: