partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
ŘÍJEN 2017
Jan Sýkora | Editorial | Komentáře
Vážení čtenáři, přátelé od vody!
 
Předseda redakční rady našeho časopisu Jiří Vostradovský bě- hem jednoho deštivého dne surfoval na internetu a objevil docela zajímavou, ale nepřekvapivou zprávu – aktivita politiků před volbami stoupá nejenom u nás, ale i v Americe.
 
Jak volební kabaret za oceánem probíhá? Představte si, že američtí myslivci, sportovní střelci a rybáři se domlouvají na tom, koho by chtěli za příštího prezidenta. Zdá se vám to přehnané a třeba i poně- kud uhozené? Jste na omylu, holenkové! Poslouží- me statistikou.
 
V USA je z celkového počtu 319 milionů obyvatel sdruženo 34 milionů myslivců a 33 milionů rybářů! Víte, kolik rybářů se chystá jít k volbám? Dvaadevadesát procent z nich, panečku! A zbylých nerozhodnutých osm procent respondentů výzkumu ještě zvažuje, zda k volbám jít či ne. A pozor – plných dvaasedmdesát procent voličů z řad sportovních rybářů v anketě odpovědělo, že je při volbě příštího prezidenta může ovlivnit jeho vztah k rybaření!
Vedení sportovních rybářských organizací v USA potvrdilo, že osmatřicet procent potencionálních voličů (z celkového počtu rybářů, myslivců, střelců) jsou rybáři. A pokud bude mít budoucí hlava světové velmoci alespoň trochu upřímnější (anebo aspoň předstíraný) zájem o ryby a vodu, mezi rybářskými voliči to při jejich rozhodování bude poměrně vážné kritérium.
 
V tomto ohledu má určitou výhodu Donald Trump, ale i Hillary Clintonová. Trump rekreaci a přírodu miluje (podle známého časopisu Field and Stream), Hillary se zase silně anga- žovala v případě znečištění polychlorovanými bifenyly v řece Hudson a dokonce (i když krátce) pracovala v Rybářství (nikoliv v našem časopisu) na Aljašce. Odstoupivší prezidentský kandidát Bernie Sanders se zase coby známý advokát podílel na zákonech k ochraně životního prostředí i na formování dotační politiky sloužící k ochraně životního prostředí.
 
Jak to nakonec v USA dopadne? To teprve uvidíme. Ostatně, krátce před volbami je nyní i u nás. Před volbami je prostě vždycky živo. Doma i za hranicemi.
 
Mějte se říjnově a choďte k vodě! Dravci si cpou břicha na zimu a vaše nástrahy by jim měly chutnat. Hodně úspěchů u vody vám přeje váš
 
VLADIMÍR URBAN

Komentáře

Přidat komentář: