partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
RYBÁŘSKÉ ZÁVODY NA JIZEŘE
Jan Sýkora | Děti a mládež | Komentáře
Jmenuji se Eliška Slabová a ráda bych vám napsala, jak jsme se, tři sourozenci, umístili jednou na prvním a dvakrát na druhém místě v rybářských závodech dětí a mládeže.
 
Starší brácha Petr je vášnivý rybář, kterého nejen baví chytat ryby jen tak, ale hlavně soutěžit v rybářských dovednostech, jako je rybolovná technika a závody v plavané. Od jara do podzimu o sobotách a nedělích reprezentuje MO ČRS Mladá Boleslav.
 
S mladším bráškou Ondrou také rádi chytáme a tak jsme se rozhodli, že se přihlásíme na závody, které probíhaly na Jizeře. Mně je deset let, Ondrovi šest a Péťovi šestnáct. Tyto rybářské závody jsou pro děti, které baví chytání ryb a třeba ani nemají rybářský lístek. Úplně nejlepší je, že všichni dostanou věcnou cenu, i když se mezi nejlepšími neumístí. A ty ceny jsou opravdu pěkné. Loni jsme byli se starším bráškou poprvé, moc se mi to líbilo. Připravovali jsme se pod vedením nejstaršího z nás. Je to Péťa, který nás všechno učí. Všichni tři jsme často jezdili trénovat k nám na koupaliště. Ryby tam jsou sice poměrně malé, ale pěkné, například karásci, hrouzci, několik větších línů a dokonce i několik štik. Na rybářských závodech se soutěžilo podle opravdových pravidel. Mohli tam být i rodiče a pomáhat radou, popřípadě rozmotat nějaký ten chuchvalec z vlasce apod. Našeho taťku jsme letos chytli 2x háčkem za kalhoty a za ruku. Chytali jsme tři hodiny, už nám byla pěkná zima, ale každou chvíli jsme měli záběr. My, sourozenci, jsme soutěžili každý v jiné kategorii, takže to bylo spravedlivé. Všichni jsme nachytali poměrně dost ryb, ale všechny malé. To však vůbec nevadilo, protože se ryby vážily. Během vážení jsme zbaštili párek a pak se dočkali výsledků. To byl úspěch! Vůbec jsme tomu nemohli uvěřit. Cen jsme dostali tolik, že jsme je nemohli ani pobrat. Pan Linhart, který byl ředitelem závodu a je i vedoucím rybářské mládeže v Mladé Boleslavi, nám blahopřál i s ostatními vedoucími a všichni nás přemlouvali, ať se přidáme k mladým rybářům, kteří navštěvují místní rybářský kroužek.
 
Jestli rádi chytáte ryby a můj příběh se vám líbil, letos přijeďte! Třeba vyhrajete zrovna vy!
 
ELIŠKA SLABOVÁ
FOTO: ARCHIV AUTORKY
Článek byl otištěn v časopisu 2/2009
 
 

Komentáře

Přidat komentář: