partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
Nečekaný úlovek
Jan Sýkora | Děti a mládež | Komentáře

V roce 2007 jsem byl na Orlíku. V Bukovanské zátoce na čtrnáctidenním rybářském táboře pod vedením Petra Knížka. První večer byl seznamovací. Jakmile jsme se podívali na vodu, hned jsme se těšili, jak poprvé nahodíme.
 
Každý z nás si vybíral nejlepší místo u vody. Domlouvali jsme se, že bude vyhlášena soutěž o první záběr, první rybu a největší úlovek. Ráno jsme nemohli ani dospat, abychom už seděli u vody. Každý z nás si z domova přivezl nástrahy, o nichž si myslel, že budou nejlepší.
 
Pátého dne bylo po obědě docela horko, na ryby nás šlo jen pár. Ostatní děti se koupaly a opalovaly. V duchu jsem přemýšlel, jestli by koupání nebylo lepší. Najednou mě vyrušil záběr. Lekl jsem se, protože prut spadl z vidliček a začal klouzat do vody. Skočil jsem po něm a zasekl! Bylo to něco většího! Když to viděli ostatní, tak se kolem mě seběhli a byli samá rada. Přiběhli i koupající se kamarádi. Ryba se blížila ke břehu a v lesknoucí vodě jsme uviděli, že to je větší amur. Po několikaminutovém boji jsme ho zdolali. Měřil 65 cm.
 
V průběhu tábora jsme ulovili velké cejny (nad 45 cm). Ještě jednoho amura, půlmetrové boleny a kapra, pětapadesátníka. V sobotu navečer jsme ryby vykuchali a nasolili, abychom si je mohli v udírně vyudit. Byly vynikající. Mnozí táborníci ještě nikdy nejedli vlastnoručně uzené ryby. My, starší rybáři, jsme nováčkům všemožně pomáhali a bylo to fajn.
 
PAVEL PROCHÁZKA, Příbram
Článek byl otištěn v časopisu 1/2009

 

Komentáře

Přidat komentář: