partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
JAK JSEM ZAČALA S RYBAMI
Jan Sýkora | Děti a mládež | Komentáře

Už jako malá, asi dvouletá holčička, jsem chtěla chytat ryby. Viděla jsem to u svého tatínka, který je vášnivým rybářem. Vždycky jsem chtěla svoje „chytátko“. Taťka mě občas s sebou k vodě vzal, jenže pro něho tyto výlety nebyly o chytání, nýbrž o hlídání malé holky, která byla zvědavá a všechno chtěla vědět.

 
Když jsem chodila asi do 6. třídy, tak mě taťka přihlásil do rybářského kroužku DDM Mladá Boleslav. Nastoupila jsem tam až o půl roku později, než ostatní děti. Moc se mi tam líbilo, poznala jsem spoustu nových kamarádů, ale i dvě kamarádky; byly jsme tam totiž pouze tři holky. V kroužku jsme se učili spoustu zajímavých věcí o přírodě, rybách, rostlinách, ale i o rybářských technikách. Za tři měsíce jsem složila zkoušky k získání rybářského lístku. S naším kroužkem jsem poznala, co všechno rybářské soutěže obnášejí. Když jsem byla vybraná na první z nich, měla jsem z toho velký strach a trémou jsem se nemohla ani soustředit. Když se ale všechno rozeběhlo, obavy ze mě spadly. Docela mi to šlo. Hrozně moc mi pomohli naši vedoucí, pánové Linhart, Zahrádka a Hlaváč, kteří mi nestále zvedali sebevědomí.
 
Moje umístění bylo skvělé, skončila jsem třetí! Na dalších závodech se mi už tak nedařilo, ale vedoucím to nevadilo, stačilo jim, že jsem se snažila. V kroužku se stále zdokonalujeme. Chodím tam moc ráda. Je tam legrace a stále se učím nové věci.
 
MARUŠKA CEPKOVÁ, MO ČRS Mladá Boleslav
Článek byl otištěn v časopisu 7/2009

Komentáře

Přidat komentář: