partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
JAK JSEM SE STAL RYBÁŘEM…
Jan Sýkora | Děti a mládež | Komentáře
Jmenuji se Jindra Sviták, je mi 7 let a již skoro rok navštěvuji rybářský kroužek Ledňáčků v Čížkovicích. Odmalička jsem se zajímal o přírodu, zvířata, rostliny a stromy. Doma už mám malé zvířecí hospodářství.
 
Společně s dědou budujeme našim zvířatům co nejvěrnější přírodní prostředí, aby jim bylo u nás dobře. Přesto jsem zjistil, že mě neustále víc a víc přitahuje vodní svět. Nic nenahradí ten příjemný pocit, který prožívám vždy, když sedím u vody. Všude je ticho a klid, na hladině plují divoké kachny, ve vodě sem tam šplouchne ryba, nad hladinou se ladně pohybují vážky a u břehu kvákají žáby. Tento krásný pocit jsem zažil, když mě strejda vzal s sebou poprvé na ryby. Říkal, že se mi rybaření bude určitě líbit, ale abych se přiznal, moc se mi s ním na ten výlet nechtělo. Nakonec mě přemluvil a tak jsem s ním otráveně vyrazil. Musím říct, že mně to tam učarovalo, vůbec se mi nechtělo domů a musel jsem dát strejdovi za pravdu. Na rybách jsme strávili krásný den, jehož zlatým hřebem byl kapr. Protože to byla první ryba, kterou jsem viděl vytahovat z vody (kromě okrasných karasů, které mám doma v jezírku), poprosil jsem strejdu, zda bych mu mohl dát svobodu. Strejda se jen usmál a řekl, že když je to první kapr, ať ho tedy pustím. Byl jsem hrozně rád. Od té doby chodím na ryby se strejdou pravidelně. Strejda mi vysvětlil, že pokud budu chtít chodit na ryby sám, že to není jen chytání, ale že k tomu musím splnit řadu znalostí a dovedností. Jako malý kluk strejda chodil do lovosického rybářského kroužku. Já začal docházet do kroužku v Čížkovicích. Kroužek se jmenuje Ledňáčci a hned první schůzka se mi strašně líbila. Máme bezvadnou partu, senzační vedoucí, jsme kamarádi. Už jsem se toho docela dost naučil.
 
Největší radost mám z toho, že si již dokážu sám navázat udici. Také mě baví učit se podle karet, kde poznáváme ryby i další vodní živočichy a rostliny. Pojedeme i na tábor! Tento článek jsem napsal s pomocí mamky, protože jsem teprve v první třídě a ještě neumím dobře gramatiku, ale za rok už vám o zážitcích z letního rybářského tábora napíšu sám.
 
JINDRA SVITÁK
Článek byl otištěn v časopisu 6/2009
 

Komentáře

Přidat komentář: